Makijaż permanentny

Informacje ogólne

Makijaż permanentny brwi oraz ust jest makijażem trwałym, który utrzymuje się około 1-2 lata. Po tym czasie zaleca się odświeżenie makijażu, ze względu na kolor, który może zacząć się wybarwiać oraz na ewentualne poprawienie kształtu.

Nowy makijaż brwi lub ust to koszt 900zł wraz z korektą po miesiącu, na której dopracowujemy kolor, poprawiamy kształt.

Drugi zabieg musi być wykonany w ciągu 6 tygodni – tylko wtedy jest DARMOWY. Po tym okresie obowiązuje dopłata 100zł za każdy kolejny miesiąc zwłoki. Nie wykonanie korekty jest równoznaczne z zakończeniem przez klienta zabiegu.

Na trwałość makijażu wpływa wiele czynników: wiek , rodzaj skóry, opalenizna, hormony, choroby oraz przyjmowane leki a nawet pielęgnacja domowa. Dlatego nie jest udzielana żadna gwarancja na trwałość i blaknięcie. Nie można też wykluczyć niepożądanych zmian koloru po kilku miesiącach/latach.

Makijaż brwi może wybarwiać się na kolor szary, niebieski lub rudy w zależności od wybranego koloru podczas pierwszej pigmentacji. Niektóre typy skóry słabo przyswajają zastosowane barwniki co utrudnia pigmentację i znacznie obniża trwałość makijażu.

Czas potrzebny na wykonanie makijażu permanentnego to:

  • 90min – pierwsza pigmentacja ( w tym ok 20min konsultacja: ustalenie kształtu, dobór koloru)
  • 30 min – korekta po miesiącu od wykonania nowego makijażu
  • 60min- korekta do roku lub do dwóch lat.

Korekta makijażu wykonanego w innym salonie liczony jest jak nowy makijaż, czyli 900zł. W takim wypadku konieczna jest konsultacja lub przesłanie zdjęcia. Informujemy że jeśli nie zostaniemy o tym poinformowani wcześniej, mamy prawo odmówić wykonania zabiegu.

Jeśli przed zabiegiem makijażu permanentnego wykonywane były zabiegi medycyny estetycznej (np. botox lub powiększanie ust) to wykonany makijaż ma prawo ulec zmianie po ustąpieniu działania tych zabiegów.

W 4-7 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie o ok. 50%, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przez 7 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być moczona ani traktowana kosmetykami.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen.

Do 6 tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego
  • infekcja ( stosowanie antybiotyku)
  • opryszczka
  • uczulenie na hennę lub ciemną farbę do włosów
  • uczulenie na nikiel, kobalt lub inne metale ciężkie
  • nowotwór
  • ciąża
  • karminie piersią
  • nieuregulowana cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych.
Najczęściej zadawane pytania

Czy ciąża oraz karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego?

Nie wykonujemy pigmentacji kobietom w ciąży ze względu ryzyko powikłań i brak literatury oraz badań w tym temacie.

Karmienie piersią – aby wykonać makijaż permanentny lub kwas hialuronowy należy zakończyć okres karmienia i dopiero wtedy zapisać się na wizytę.

Czy makijaż permanentny boli?

Każda z Nas ma inny zakres odczuwania bólu, który uaktywnia się bardziej w okolicach cyklu miesiączkowego, wtedy Panie najbardziej narzekają na dyskomfort, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Przed każdym zabiegiem z użyciem igły znieczulamy obszar zabiegowy. Przy wykonywaniu makijażu permanentnego dodatkowo po przerwaniu ciągłości tkanki znieczulamy pigmentowany obszar lidokainą.

Etapy gojenia makijażu.

Makijaż brwi lub ust tu okres gojenia można podzielić na poszczególne etapy:
– etap 1: bezpośrednio po pigmentacji może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna, która powinna ustąpić po 1-3 dniach. Jeśli jednak nie zejdzie po tym czasie proszę o kontakt z salonem lub specjalistą dermatologiem.
– etap 2: skóra pigmentowanego obszaru zaczyna się zasuszać, mogą pojawić się strupki
– etap 3: to etap złuszczania, nasze skorupki zaczynają pękać. Na tym etapie nie wolno nic zrywać aby nie zerwać strupka razem z pigmentem!!
– etap 4: zasuszone strupki zaczynają odpadać i brwi oraz usta robią się „w łatki”. Ciemniejszy kolor to strupki które odpadną, jaśniejszy to obszar pigmentowany.
– etap 5: po złuszczeniu następuje stabilizacja pigmentu, która może trwać nawet miesiąc.
Każdy z tych etapów jest indywidualny, każda skóra inaczej się goi.

Jak zatem dbać o makijaż permanentny po wygojeniu?

Dbaj o swój makijaż! Chroń przed promieniowaniem UV, jeśli masz zamiar się opalać Używaj wysokich filtrów – SPF 50.
Ładne usta to wizytówka kobiety, pamiętaj, żeby nie miały suchych skórek i zawsze były nawilżone. Świetnie sprawdza się oprócz samego makijażu także delikatne nawilżenie ich kwasem hialuronowym.

Brwi

Brwi to jeden z najważniejszych elementów twarzy, który potrafi sprawić, że oko wydaje się bardziej otwarte, jednak nie powinny stanowić centralnego jej punktu, zwracającego na siebie uwagę. Kształt brwi powinien być odpowiednio dobrany do rysów twarzy a kolor dopasowany do danego typu urody.

W naszym salonie wykonasz makijaż metodą : cienia, ombre, pudrowa, pikselowa

Metoda ta polega na stworzeniu cienia na łuku brwiowym, który jest najjaśniejszy u nasady i ciemnieje w kierunku końca brwi. Efekt końcowy jest bardzo naturalny.

Korektę odświeżającą kolor należy wykonać najlepiej po roku.

Usta

Makijaż permanentny ust przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które lubią mieć ładnie podkreślone usta, które nie są zadowolone z koloru swojej czerwieni wargowej lub które borykają się z asymetrią ust. Jest także idealny dla osób zmagających się z rozszczepem wargi.

Staramy się dobierać kolory tak by były delikatne oraz jak najbardziej zbliżone do naturalnej czerwieni wargowej.

Makijaż permanentny ust nie jest zabiegiem powiększającym usta jednak dzięki odpowiedniemu rozłożeniu pigmentów możemy uzyskać efekt optycznego powiększenia.

W naszym salonie wykonasz kontur z wypełnieniem.

Usuwanie makijażu permanentnego

Do usuwania makijażu permanentnego. Dzięki zastosowaniu doskonałych parametrów zabiegi są bardzo skuteczne i pozbawione ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.
Laser umożliwia skuteczne pozbywanie się niechcianego makijażu permanentnego za sprawą generowanych przez siebie ultrakrótkich wiązek światła, które są w stanie dotrzeć w głąb skóry. Takie działanie opisywanego urządzenia sprawia, że w czasie jego działania nie dochodzi do uszkodzenia naskórka, zaś okres rekonwalescencji przebiega zdecydowanie krócej niż w przypadku tej, którą musi przejść osoba poddająca się zabiegowi chirurgicznemu. Kolejne zabiegi przeprowadzane z użyciem lasera przebiegają po sobie w odstępie ok 3 tygodni . Najważniejszy jest przy tym jednak fakt, iż nakierowywane na wybrane miejsca na ciele człowieka, impulsy świetlne nie narażają go na odczuwanie dużego bólu i niemalże w 100% przypadków niosą za sobą możliwość całkowitego wyeliminowania poszczególnych problemów.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • bielactwo
  • padaczka
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroba nowotworowa
  • zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
  • aktywne zmiany chorobowe skóry (np. łuszczyca, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry)
  • alergie w miejscu wykonania zabiegów
  • tendencje do tworzenia blizn przerostowych, skłonność do keloidów
  • otwarte rany w obszarze zabiegowym
  • opalenizna w obszarze zabiegowym/samoopalacz
  • terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną (minimum 6-miesięczna przerwa od zakończenia kuracji)
  • przyjmowanie leków lub ziół uwrażliwiających skórę na światło
  • terapia sterydam